
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.056 µF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 1210Y0100563GCT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.12UF 50V X7R 2225
CAP CER 680 PF 500V NP0(C0G) 120
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 2225
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1825
CAP CER 1500PF 1KV X7R 2220
CAP CER 0.056UF 10V C0G/NP0 1210
CAP CER 220PF 25V C0H 0402