
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm C0G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 360 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C0805C361F5GACTU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2.2UF 16V X5R 1206
CAP CER 1.2UF 16V X7R 1812
CAP CER 0.56UF 16V X7R 1812
CAP CER 360PF 50V NP0 0805
CAP CER 2700PF 100V X7R 1206
IC REG CTRLR BST/BUCK-BST 8DIP