
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RDE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 8 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.236" (6.00mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of RDE5C1H8R0D0P1H03B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.33PF 50V C0G/NP0 0201
CAP CER 5600PF 16V C0G/NP0 0805
CAP CER 2200PF 25V X7R 0603
CAP CER 8PF 50V NP0 RADIAL
CAP CER 1000PF 630V X7R 1210
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V
IC MCU 8BIT 48KB MROM 64LQFP