MR052A390GAA
Description
CAP CER 39PF 200V NP0 RADIAL
DataSheet
MR052A390GAA PDF
Part Status:Active
Capacitance:39 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):0.235" (5.97mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)