1808Y6K00120GCT
Description
CAP CER 12PF 6KV C0G/NP0 1808
DataSheet
1808Y6K00120GCT PDF
Part Status:Active
Capacitance:12 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:6000V (6kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)