GCM31A7U2J100JX01D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 10PF 630V U2J 1206
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GCM31A7U2J100JX01D PDF
Type Description
Series:GCM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:10 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (1.00mm)