FK24X7S2A684KR000
Description
CAP CER 0.68UF 100V X7S RADIAL
DataSheet
FK24X7S2A684KR000 PDF
Type Description
Series:FK
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:0.68 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7S
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)