
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ HIFREQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 300 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 30000 |
Current price of VJ0805D301KXXAT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 6800PF 10V X7R 0805
CAP CER 3300PF 500V C0G/NP0 2225
CAP CER 0.15UF 63V X7R 1210
CAP CER 18PF 50V NP0 0603
CAP CER 300PF 25V NP0 0805
CONN SATA HEADER 7POS SLD RA SMD
IC RF AMP CATV 40MHZ-1.2GHZ 8HSO