
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SkyCap® SR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 68 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.250" (6.35mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of SR071A680JARTR1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 33PF 250V C0G/NP0 1808
CAP CER 0.039UF 1KV X7R 1825
CAP CER 82PF 100V NP0 0805
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL
XTAL OSC XO 22.1184MHZ CMOS SMD
FIXED IND 15MH 47MA 113 OHM TH
CONN FEEDBACK MOD SZ21 0.390"L