SR302C683KARTR1
Description
CAP CER 0.068UF 200V X7R RADIAL
DataSheet
SR302C683KARTR1 PDF
Type Description
Series:SkyCap® SR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.068 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):0.360" (9.14mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)