CGJ3E2X7R1H683K080AA
Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0603
DataSheet
CGJ3E2X7R1H683K080AA PDF
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:0.068 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)