PE0140BJ20136BG1
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
Description
CAP CER 200PF 15KV R16 DISK
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
PE0140BJ20136BG1 PDF
Type Description
Series:P
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:15000V (15kV)
Temperature Coefficient:R16
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Features:-
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Requires Holder
Package / Case:Disk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension:5.512" Dia (140.00mm)