C320C393KAG5TA7301
Description
CAP CER 0.039UF 250V C0G/NP0 RAD
DataSheet
C320C393KAG5TA7301 PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.039 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)