MA0805CG471G250
Description
CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 0805
DataSheet
MA0805CG471G250 PDF
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)