HC1206CG390K102
Description
CAP CER 39PF 1KV C0G/NP0 1206
DataSheet
HC1206CG390K102 PDF
Part Status:Active
Capacitance:39 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)