C907U221KZYDAAWL20
Description
CAP CER 220PF 2500V Y5P RAD
DataSheet
C907U221KZYDAAWL20 PDF
Type Description
Series:C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:2500V (2.5kV)
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)