C1210X5R100-226MNE
Manufacturer
Venkel LTD
VIGOR # :
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1210
DataSheet
C1210X5R100-226MNE PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)