HC0603CG3R3D201
Manufacturer
Meritek
VIGOR # :
Description
CAP CER 3.3PF 200V C0G/NP0 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
HC0603CG3R3D201 PDF
Type Description
Series:HC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3.3 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)