2225Y1000122FCR
Description
CAP CER 1200PF 100V C0G/NP0 2225
DataSheet
2225Y1000122FCR PDF
Part Status:Active
Capacitance:1200 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)