18122C224KAT2A
Description
CAP CER 0.22UF 200V X7R 1812
DataSheet
18122C224KAT2A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.22 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.040" (1.02mm)