0805J0252P20CCT
Description
CAP CER 2.2PF 25V C0G/NP0 0805
DataSheet
0805J0252P20CCT PDF
Part Status:Active
Capacitance:2.2 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)