D332Z20Z5UH65L2R
Description
CAP CER 3300PF 100V Z5U RADIAL
DataSheet
D332Z20Z5UH65L2R PDF
Type Description
Series:D
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:Z5U
Operating Temperature:-30°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)