HQCEAA122JAT6A
Description
CAP CER 1200PF 1KV NP0 3838
DataSheet
HQCEAA122JAT6A PDF
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Capacitance:1200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:3838 (9797 Metric)
Size / Dimension:0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.170" (4.32mm)