CK45-R3AD681K-NRA
Description
CAP CER 680PF 1KV RADIAL
DataSheet
CK45-R3AD681K-NRA PDF
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:680 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:R
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)