1808Y0100820FCR
Description
CAP CER 82PF 10V C0G/NP0 1808
DataSheet
1808Y0100820FCR PDF
Part Status:Active
Capacitance:82 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)