CGA5L2X7R1H474M160AD
Description
CAP CER 0.47UF 50V 1206 EPOXY
DataSheet
CGA5L2X7R1H474M160AD PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.47 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Epoxy Mountable
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.075" (1.90mm)