1812J4K00151KXR
Description
CAP CER 150PF 4KV X7R 1812
DataSheet
1812J4K00151KXR PDF
Part Status:Active
Capacitance:150 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:4000V (4kV)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)