2220JA250102MXTB16
Description
CAP CER 1000PF 250V X7R 2220
DataSheet
2220JA250102MXTB16 PDF
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:X1, Y2
Applications:Safety
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.177" (4.50mm)