VJ0805V334ZXQCW1BC
Description
CAP CER 0.33UF 10V Y5V 0805
DataSheet
VJ0805V334ZXQCW1BC PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)