K681K20C0GL5UH5
Description
CAP CER 680PF 500V C0G/NP0 RAD
DataSheet
K681K20C0GL5UH5 PDF
Type Description
Series:Mono-Kap™ K
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:680 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.299" (7.60mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)