A271K15X7RK5TAA
Description
CAP CER 270PF 200V X7R AXIAL
DataSheet
A271K15X7RK5TAA PDF
Part Status:Active
Capacitance:270 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)