D183Z39Y5VH6TJ5R
Description
CAP CER 0.018UF 100V Y5V RADIAL
DataSheet
D183Z39Y5VH6TJ5R PDF
Type Description
Series:D
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.018 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)