MA0805XR823J160
Description
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0805
DataSheet
MA0805XR823J160 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.082 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)