MA1206CG3R9B500
Description
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 1206
DataSheet
MA1206CG3R9B500 PDF
Part Status:Active
Capacitance:3.9 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)