1206Y2000121KAT
Description
CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 1206
DataSheet
1206Y2000121KAT PDF
Part Status:Active
Capacitance:120 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.063" (1.60mm)