C1206C223J2GACAUTO
Description
CAP CER 0.022UF 200V NP0 1206
DataSheet
C1206C223J2GACAUTO PDF
Type Description
Series:SMD Auto C0G
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)