C3216X7S0J226M160AB
Description
CAP CER 22UF 6.3V X7S 1206
DataSheet
C3216X7S0J226M160AB PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:6.3V
Temperature Coefficient:X7S
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)