MA0805XF335M100
Description
CAP CER 3.3UF 10V X5R 0805
DataSheet
MA0805XF335M100 PDF
Part Status:Active
Capacitance:3.3 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)