C317C223K5G5TA7301
Description
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 RAD
DataSheet
C317C223K5G5TA7301 PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)
Lead Style:Formed Leads
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
0603Y1502P40HQT
0603Y1502P40HQT
CAP CER 2.4PF 150V C0G/NP0 0603
0805J2000151KDR
0805J2000151KDR
CAP CER 150PF 200V X7R 0805
C317C223K5G5TA7301
C317C223K5G5TA7301
RENATA 379 (TS-1)
RENATA 379 (TS-1)
SLVR-OX 1.55V 5.8MM BUTTON CELL
TOOL HAND CRIMPER 4/0-8AWG SIDE
5021-6Y
5021-6Y
VARIABLE TRANSFORMER 560V 56A