1210J0100472KXR
Description
CAP CER 4700PF 10V X7R 1210
DataSheet
1210J0100472KXR PDF
Part Status:Active
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)