CGJ6N3X7S1H475K230AB
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7S 1210
DataSheet
CGJ6N3X7S1H475K230AB PDF
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:4.7 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7S
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)