RHS7J2D152J1M2H01A
Description
CAP CER 1500PF 200V UNJ RADIAL
DataSheet
RHS7J2D152J1M2H01A PDF
Type Description
Series:RHS
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:1500 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:UNJ
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)