C324C100J1G5TA
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C324C100J1G5TA PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm C0G
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:10 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.230" (5.84mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)