12103G474ZAT2A
Description
CAP CER 0.47UF 25V Y5V 1210
DataSheet
12103G474ZAT2A PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.47 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)