VY1220K31U2JQ6TV0
Description
CAP CER 22PF 760VAC U2J RADIAL
DataSheet
VY1220K31U2JQ6TV0 PDF
Type Description
Series:VY1
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:22 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:760VAC
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.472" (12.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)