CML0805X7R331KT50V
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CAP CER 330PF 50V X7R 0805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CML0805X7R331KT50V PDF
Type Description
Series:CML_X7R
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:330 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)