HQCEKM151GAH6A
Description
CAP CER 150PF 5KV P90 3838
DataSheet
HQCEKM151GAH6A PDF
Package:Tray
Part Status:Active
Capacitance:150 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:5000V (5kV)
Temperature Coefficient:P90
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:3838 (9797 Metric)
Size / Dimension:0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.170" (4.32mm)