VJ0402Y392MXQCW1BC
Description
CAP CER 3900PF 10V X7R 0402
DataSheet
VJ0402Y392MXQCW1BC PDF
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)