0805Y1000103JXT
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
0805Y1000103JXT PDF
Type Description
Series:FlexiCap™
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)