CC0201KRX7R7BB681
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
CAP CER 680PF 16V X7R 0201
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CC0201KRX7R7BB681 PDF
Type Description
Series:CC
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:680 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)